Berlin IFA’nın yıldızlarından birisi de şüphesiz Asus ZenWatch 3. Önceki iki modelinde gördüğümüz dikdörtgen tasarımı terkeden Asus yuvarlak çerçeveli bir saat ile karşımızda.

Asus ZenWatch 3, inç başına 287 piksel düşen 400×400 çözünürlüklü 1.39 inç AMOLED ekran ile geliyor. Bu özellikler birebir Huawei Watch ile aynı ve ikinci nesil Moto 360’den daha iyi. Saatin kasası paslanmaz çelikten olmasına rağmen tasarım olarak kendisini diğer saatlerden ayırıyor. Siyah(gunmetal), gümüş ve pembe altın renkleriyle birlikte her üçünde de altın renginde ince halka bulunuyor.

Asus ZenWatch 3

Asus ZenWatch 3

Asus ZenWatch 3 – Hızlı Donanım, Hızlı Şarj

9.95mm kalınlığında olan saat Moto 360 ve Huawei Watch’dan çok az ince. Kalbinde 512MB RAM ve 4GB dahili hafıza barındıran Qualcomm Snapdragon Wear 2100 işlemci bulunuyor. 341mAh büyüklüğünde pil yaklaşık iki gün dayanıyor ve Asus’un “HyperCharge” teknolojisiyle 15 dakika içerisinde yüzde 60 şarj etmeniz de mümkün.

Yazılım tarafında ise tipik Android Wear deneyimi sunuyor. Google’ın akıllı saatler için geliştirdiği işletim sistemi pek hızlı gelişmiyor ancak Android Wear 2.0 önümüzdeki günlerde bu saat ile buluşacak. Bu deneyimin dışında ASUS’un kendi saat yüzleri yüklü olacak. Eğer arzu ederseniz FaceDesigner uygulaması size kendi saat yüzünü oluşturmanıza izin veriyor.

Aktivite Takip Özellikleri

ZenWatch 3’te yüzde 95 doğruluk oranı sözü veren otomatik adım sayar bulunuyor. Ayrıca, Garmin kadar iyi olmasa da koşu, şınav ve mekik gibi aktiviteleri takip etmenize olanak veriyor. Kalp atış takip özelliğine ihtiyacınız varsa bu saat size göre değil. Önceki modellerinde de bulunmayan bu özellik uygun fiyat politikasını sürdürmek için benimsendiğini sanıyoruz.

ASUS ZenWatch 3’ün avrupa fiyatı 255 Dolar. Piyasaya ne zaman çıkacağına dair bir bilgi yok.

Daha fazla bilgi için tıkla!
Simple Share Buttons