Connected Modular 45 modüler yapısının olması esasında satın almadan önce saati isteğinize göre özelleştirmeniz anlamına geliyor.

2015 yılında akıllı saat dünyasına Connected modeliyle adım atan Tag Heuer, Intel ortaklığıyla geliştirdikleri Android Wear 2.0 işletim sistemiyle çalışan Connected Modular 45 akıllı saati tanıttı. İsminden anlaşılacağı gibi saatin modüler bir yapısı bulunuyor ve üzülerek söylüyorum fiyatı 1600 Dolar.

Connected Modular 45 modüler yapısının olması esasında satın almadan önce saati isteğinize göre özelleştirmeniz anlamına geliyor. Saat ile aklınıza gelen en küçük parçaya kadar seçme şansınız var. Daha sonra saat teknolojisi eskidiğinde, Tag Heuer’in takas programı dahilinde gövdesini mekanik bir saat veya saatin tüm parçalarını Heuer 02T Tourbillon Chronograph ile değiştirebilirsiniz.

Intel ve Tag Heuer metal kadran tasarımıyla oldukça başarılı bir iş çıkarmışa benziyor. Genelde metal tasarımlarda Android Pay için gerekli NFC bağlantısı özellik listesinden çıkarılır. Safir cam kaplı 1.39 inç AMOLED ekranının çevresi Wi-Fi ve Bluetooth bağlantıları için gerekli antenlerin bulunduğu bir yüzük ile sarılmış. Kalbinde bulunan Intel Atom Z34XX işlemciden güç alan saat 13.2mm kalınlığında kasaya sahip ve 50 metreye kadar suya karşı dayanıklı yapıda.

Mikrofon desteği ve GPS özellikleri de sunan saatin yaklaşık pil ömrü 24 ila 30 saat arasında dayanıyor. LTE ve kalp atış monitörü bulunmadığını da belirtelim.

Tag Heuer Connected Modular 45

Intel’e göre Connected Modular 45 yalnızca Android Wear 2.0 işletim sistemiyle çalışan bir saatten öte bir saat. Intel tarafından geliştirilmekte olan akıllı kişisel asistan ilk kez piyasaya bu saat ile sunulacak. Örneğin, ne zaman evde ne zaman işte olduğunuzu anlayıp, işteyken iş ile ilgili hatırlatmaları, evdeyken ev ile ilgili hatırlatmaları gösterebilecek.

Google Assistant varken Intel neden kendi kişisel asistan uygulamasını geliştirdiğini anlamak biraz zor. Apple, Google, Amazon, Microsoft gibi devlerin kendi akıllı asistanları var. Intel geride kalmak istemiyor sanırım.

Tag Heuer Connected Modular 45

Daha fazlası için tıkla
Simple Share Buttons