Deglon Meeting Bıçak Seti şu zamana kadar yapılmış en benzersiz bıçak tasarımlarından birine sahip. Bu set tıpkı matruşka bebekleri gibi iç içe geçebilen dört bıçaktan oluşuyor ve dördü birlikte sadece tek büyük bıçak yeri kaplıyor. Bıçaklar ortalarında bir bıçağın sığabileceği boşluklarıyla biraz garip dursa da bütün set günlük mutfak kullanımı için hem çok dayanıklı hem de çok fonksiyonel.

Deglon Meeting Bıçak Seti 8.25 cm soyma bıçağı, 10.80 cm çok amaçlı bıçak, 20.30 cm şef bıçağı, 22.23 cm dilimleme bıçağı ve bıçakları bir arada tutacak çelik yuvadan oluşuyor. Bıçaklar birbirinin içinde çelik yuvalarına konduklarında mutfak tezgâhınızda ya da rafınızda rahatça sergileyebileceğiniz kadar estetik görünüyorlar.

deglon-meeting

Bıçakları yuvalarından çıkarmak da gayet kolay, sadece kullanacağınız bıçağın ucunu hafifçe bastırın, sapı yukarı kalkacak, sapından tutarak rahatça bıçağı çıkarabilirsiniz. Bu alışılmadık tasarıma sahip bıçak setinin tamamı yüksek kalite paslanmaz çelikten üretilmiş.

Tasarımı Mia Schmallenbach’e ait olan Deglon Meeting Bıçak Seti ilk ödülünü 5. Avrupa Sofra Takımı Tasarım Yarışmasında (European Cutlery Design Award) kazanmış. Ülkemizde satışı olmayan Deglon Meeting Bıçak Seti’nin fiyatı da tasarımı kadar özel, 599 Dolar.

meeting_knives_2

Simple Share Buttons