Fütüristik filmlerde birbirinden yaratıcı teknolojilerle karşılaşıyoruz. Duo işte o filmlerde gördüğümüz cihazlara çok benziyor. Duo hem ayna hem de bir bilgisayar.

Evinizin uygun göreceğiniz bir noktasına monte edilebilir Duo sayesinde saçlarınızı yaparken haberleri okuyabilir, hava durumunu kontrol edebilir, ve aklınıza gelebilecek diğer bilgisayarla ilgili tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Kendisi aynı zamanda ayna olduğundan evin dekoru nasıl olursa olsun uyum sağlayacaktır. Evet, okuduğunuz gibi birisi gerçekten bu cihazı tüketicilere sunmak için çalışıyor.

Duo Akıllı Ayna

Duo, evlerde kullanılmak üzere özel olarak geliştirilen, sesli ve dokunma komutlarıyla yönetilen HomeOS isimli bir işletim sistemi ile çalışıyor. Albert isimli yapay zeka asistanı ile gelen işletim sistemi komutları işleyip yerine getiriyor. Ayrıca çoklu pencerelerin aynı anda açılabildiği bir arayüz bulunuyor. Bilgisayarın donanımı ise ince ve kompakt bir kutuda aynanın arkasına yerleştirilmiş. Aynanın kendisi 27 inç büyüklüğünde, 1080p dokunmatik ekrandan oluşuyor.

Albert akıllı asistan esasında Tony Stark’ın Jarvis’ine benziyor. Albert’i kendinize göre kişiselleştirmek mümkün. Adını, cinsiyetini, dil aksanını, hatta nasıl şakalar yapabileceğini belirleyebilirsiniz. Entegre olan tüm servisler Albert ile kontrol edilebiliyor. Spotify’dan müzik çalmasını isteyebilir veya evin sıcaklığını arttırabilirsiniz.

 

Diğer özellikleri arasında dahili hoparlör, mikrofon, Wi-Fi ve Bluetooth bulunuyor. Kolay monte edilebilir ve istediğiniz zaman hızla kancalarından sökülebilir. Haziran ayından itibaren geliştiricilerin başvurularını kabul etmeye başlayacaklar. Programa kabul edilen geliştiricilere test ürünü verilecek ve SDK erişimi sağlanacak.

Ekim ayından itibaren tüketicilere sunulacak Duo’nun satış fiyatı 399 Dolar olacak. Şu anda kendinize bir tane rezerve edebilirsiniz ama paket gümrüğe takılabilir.

Daha fazlası için tıkla!
Simple Share Buttons