Hexagon bisiklet kamerası akıllı telefon uygulaması aracılığıyla çalışıyor ve güvenlik kamerası olarak arkanızda olan biteni canlı yayın yapıyor.

Hexagon Bike Camera

Dikiz aynası olan bisiklet gördünüz mü hiç? “Böyle soru mu olur?” dediğinizi duyar gibi oldum. Aynı fikirdeyiz. Bir yerlerde öyle bir tasarım varsa da görmedik. Peki, bir bisiklete dikiz aynası monte edebilir misiniz? Normal şartlarda direksiyona ayna takabilirsiniz ve yan tarafları görebilirsiniz ama bu direkt arkayı görmenizi sağlamaz. Arabalar gibi dikiz aynasını yerleştirecek tavan da bulunmuyor. Hexagon bisiklet kamerası işte bu sorunu çözme hedefiyle yola çıkmış bir ürün.

Smart Bike isimli bir girişim dikiz aynası sorununu bir kamera ve direksiyona monte edilmiş bir akıllı telefon ile çözüleceğini düşünüyor. İlk ürünleri olan Hexagon bisiklet kamerası akıllı telefon uygulaması aracılığıyla çalışıyor ve güvenlik kamerası olarak arkanızda olan biteni canlı yayın yapıyor.

Hexagon Bike Camera

Hexagon, canlı yayın yapmasının yanında fitness aktivitelerini ve alınan mesafeyi takip edebiliyor. Kazaya karışmanız durumundaysa uygulama içerisinden tanımladığınız acil durumlarda ulaşılacak kişiye otomatik uyarı gönderiyor.

Donanım özellikleri arasında sadece kamera yok. Kamera ile birlikte dönüş veya fren yaptığınızda sinyal veren ışıklar bulunuyor. Otomatik kullanılabileceği gibi uygulama üzerinden bu ışıkları elle kontrol etmek de mümkün.

Bu özellikleri kullanırken muhtemelen akıllı telefon şarjı pek dayanmayacak. Smart Bike bunu da düşünmüş. Kameranın kalbinde 6000mAh büyüklüğünde pil bulunuyor. Hem kamerayı besliyor hem de ihtiyaç halinde sürüşe ara verip telefonu şarj etmek için kullanabilirsiniz.

Gelecek hafta Indiegogo kitlesel fonlama platformunda 99 Dolar fiyat etiketiyle destekçilerini bulmak üzere görücüye çıkacak. Bir de sinyal lambalarının olmadığı bir modeli bulunuyor. Onun fiyatı da 75 Dolar olacak.

Simple Share Buttons