“Sağlıklı Yaşam” temasını temel alarak birçok şirket Zeeq Akıllı Yastık, Xiaomi Mi Band gibi tüketiciye yönelik birbirinden farklı uyku ve aktivite takip cihazları sunuyor. Bu ürünlerden bir tanesi de KickStarter kampanyası ile adını duyduğumuz Kello Çalar Saat. Adı üstünde kendisi bir çalar saat, sabah sizi uyandırıyor ve işinize geç kalmıyorsunuz. Ancak, kendisi aynı zamanda daha verimli uyku almanız için sizi eğitiyor.

Kello Çalar Saat

Kello Düzenli Uyku için Cesaretlendiriyor

Kello düzenli uyuma ve uyanma saatlerinizin olması için sizi cesaretlendiriyor, hatta üretkenliğinizi arttırmak için erken uyanmanız konusunda sizi zorluyor. Örneğin, alarm erteleme sayısının limitli olması ya da geceleri telefonunuza bakmamanız için size baskı yapması gibi zekice tasarlanmış yöntemleri var. Daha hızlı uykuya dalmanıza yardımcı olmak için yanıp sönen ışık efektleri ile doğal uyku ritimlerini taklit ederek kullanıcıların nefes alıp verişlerini yavaşlatıyor.

Kello Çalar Saat

Özellikleri

Çoğu alarm saatler gibi Kello dahili Bluetooth hoparlör ile geliyor ve Spotify gibi müzik servisleriyle entegre olabilen iOS ve Android uyumlu akıllı telefon uygulaması bulunuyor. Bununla birlikte, akıllı ev aletleriniz varsa Wi-Fi ile bağlantı kurabilir ve IFTTT uygulaması sayesinde sabah alarm çaldığında kahve makinesini çalıştırabilir veya uyku vakti gelince tüm ışıkları kapatabilirsiniz.

Uyku saatleriniz konusunda size yardım etmesi için saatin başına bir kez dokunarak uyuyacağınızı söylüyorsunuz. Bunu yaptıktan sonra Kello uyku programınızı ve gerekli ayarları otomatik kendisi yapıyor.

Daha fazlası için tıkla
Simple Share Buttons