Light L16, akıllı cep telefonundan biraz büyük bir kasaya yerleştirilmiş 16 adet lens barındıran bir kamera.

DSLR kalitesinde fotoğraf çekebilen Light L16, sensörlerin yakaladığı görüntüyü birleştirerek yüksek çözünürlüklü tek bir fotoğraf elde ediyor. Konsept modeli 2015 yılında tanıtılan kameranın şu günlerde seri üretime geçmesiyle birlikte raflarda yerini alması bekleniyor.

Light L16

Light L16, 6 adet 150mm f/2.4 telefoto, 5 adet 70mm f/2 orta aralık, ve 5 adet 28mm f/2 geniş açılı lens kullanıyor. İhtiyaç duyulan sensörlerin küçük olması cihazın cebinize göre tasarlanmasına olanak vermiş. 16 sensörden yakalanan görüntüler bir yazılım aracılığıyla tek bir görüntüye dönüştürülüyor. Böyle söyleyince kolay gibi görünebilir. Ancak, 16 adet farklı görüntünün mükemmel şekilde hizalanması gerekiyor ki ortaya çıkan görüntü de bozukluk olmasın.

52 megapiksel çözünürlüğünde yakalanan görüntüler JPEG, TIFF ve DNG(RAW) formatlarında kaydedilebiliyor. Çoklu lensler kullanarak HDR fotoğraflar ve 35mm’den 150mm’ye kadar optik zoom olanağı bulunan 4K videolar da çekmek mümkün.

Akıllı cep telefonları şu anda dünyanın en yaygın olarak kullanılan kameraları. DSLR kamera satışları da negatif olarak etkilenmiş durumda. Light L6’nın çarpıcı ürün tasarımı ve akıllı telefon boyutlarında olması kamera pazarında yeni bir soluk getirebilir. Son olarak fiyatının oldukça tuzlu olduğunu belirtelim: 1699 Dolar. 

Daha fazlası için tıkla!

Light l6 Test Fotoğrafları

Light L16 Light L16 Light L16

Simple Share Buttons