Magic Calendar, Amazon Kindle’ın da kullandığı e-kağıt veya e-mürekkep adı verilen teknolojiyle donatılmış. Bu teknoloji sayesinde takvim az enerji tüketiyor.

Baktığınızda bildiğiniz duvar takvimi gibi görünüyor ama içinde minimal tasarıma sahip renkli e-mürekkep ekran var. Japon tasarımcı Kosho Tsuboi tarafından dizayn edilen Magic Calendar, Amazon Kindle’ın da kullandığı e-kağıt veya e-mürekkep adı verilen teknolojiyle donatılmış. Bu teknoloji sayesinde takvim az enerji tüketiyor.

Magic Calendar

Japonya’da hayat bulan Google Android Experiments programıyla ortaya çıkan Magic Calendar, adından da anlaşılabileceği gibi Android uygulamarına bağımlı ve şimdilik özelleştirilmiş Google Takvim uygulamasıyla çalışıyor.

Aşağıdaki videodan anladığım kadarıyla birden fazla farklı takvim uygulamasıyla eşleşebiliyor ve tüm planlarınız minimal ekranında gösteriliyor.

Takvim veya özelleştirilmiş takvim uygulaması hakkında pek fazla bilgi yok. Varsa da websitesi Japonca olduğundan maalesef anlaşılmıyor. Yakın zamanda Japonya’da tanıtılan takvim, program dahilinde geliştirilmeye devam edilecek. Kim bilir belki oralardan çıkar evlerimize girer.

Ayrıca not düşmek gerekirse Android Experiments, tasarımcılara ve mühendislere destek olup teknoloji kullanımını yeni alanlarda uygulanmasına destek olan bir program.

Simple Share Buttons