Eğer makarna ve noodle mutfak masraflarınızda önemli bir yeri kaplıyorsa, belki siz de evde kendi noodleınızı kendiniz hazırlamayı düşünebilirsiniz. Evde noddle yapmak zor bir iş gibi düşünülse de, Philips Noddle makinesiyle değil.

Makinenin içine un, yumurta, su ve noodleınızın daha başka hangi tatları içermesini  istiyorsanız ondan katıyorsunuz, düğmesine basıyorsunuz ve arkanıza yaslanıyorsunuz. Kalan kısmıyla Philips Noodle Makinesi ilgileniyor. Önce malzemeyi yoğuruyor, hamur haline getiriyor sonrasındaysa hamuru şeritler halinde makineden çıkartıyor. Bir defa da 500 gr noodle yapabiliyor. Tüm bu işlem sadece 15 dakika sürüyor. Size sadece pişirmek kalıyor. Philips Noodle Makinesi 4 farklı kesme aparatıyla geliyor, bu sayede istediğiniz şekilde noodlelar (udon, soba, ramen ya da spaghetti) yapabiliyorsunuz.

philips-noodle-maker-2

Bu makinenin bence en keyifli kısmı ise, size istediğiniz tatta noodlelar yapma özgürlüğü vermesi. Hamurun içine hangi sosu katarsanız, noddlenınz o tatta oluyor. Bu bana Harry Potter’daki Bertie Boots’un her lezzette fasulyelerini hatırlattı, Bertie Boots’un her lezzette noodleları 🙂 .   

Şu anda, Philips Noodle makinesi sadece noodle tüketimi yüksek olan Hong Kong, Tayvan ve Japonya’da satılıyor. Fiyatı 32,000 Yen. Yani yaklaşık 850 TL.

Türkiye’ye ne zaman gelir, ya da gelir mi bilinmez. Gelse bile annelerimizin ev yapımı erişteleriyle hangi noodle makinesi baş edebilir o da ayrı bir soru.

Simple Share Buttons