Pazara gidilen her evde tekerlekli bir pazar çantası mutlaka vardır. Piaggio Fast Forward Gita modern zamanın pazar çantası. Tabi taşıyabilecekleri sadece pazar alışverişiyle sınırlı değil.

Piaggio Fast Forward Gita aslında bir kargo robotu ve bu alanda ne ilk ne de tek. Daha önceden askerler için mühimmat taşıyan robotlar gördük ya da yalnızca cephede değil şehrin her yanına yük taşıyanları da. Piaggio Fast Forward Gita askeri mühimmat değil, bizim gibi sıradan insanların yüklerini taşımaya talip.

Piaggio Fast Forward Gita’nın görünüşü bir davulu andırıyor, sadece biraz daha basık ve kalın. Çapı yaklaşık 55.90 cm. Robotun içinde market alışverişlerinizi ya da ekipmanlarınızı taşıyacak bir bölme bulunuyor. Robotun iki tarafına tekerlekler monte edilmiş. Yüklerin konulduğu ana bölme bu iki tekerin arasında yer alıyor. Bölme tamamen kapalı ve kilitli, yani siz bakmadığınız bir anda eşyalarınızın çalınacağından endişe etmenize gerek yok.

Piaggio Fast Forward Gita, siz yürürken sizi arkanızdan takip etmek için tasarlanmış. Siz durduğunuz da ise size yaklaşıyor ve duruyor.  

Piaggio Fast Forward Gita’ın 18 kilo taşıma kapasitesi bulunuyor. Unutmadan söyleyelim, kullanıcının Wi-Fi yardımıyla robotla iletişim kurabilmesi için bir kemer takması gerekiyor. Bu sayede robot sizi takip edebiliyor. Kemer kimdeyse güç onda yani. Piaggio Fast Forward Gita aynı zamanda konvoy olarak da gidebiliyor. Yani çok yükünüz olduğunda arkanızda bir kargo robot ordusuyla gezebilirsiniz.  

Peki Piaggio Fast Forward Gita kendi başına kargoları dağıtabilir mi? Hiç sorun değil. Otonom modunda çalıştığında, haritada yolunu kendisi buluyor ve kargonuzu istediğiniz yere teslim ediyor.  

Piaggio Fast Forward Gita’nın fiyatı henüz açıklanmadı. Bu kargo robotuyla ilgili daha fazla bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Daha fazlası için tıkla!
Simple Share Buttons