Dört yıllık bir çalışma ve söylenene göre 13 Milyon Dolarlık bir harcamadan sonra ortaya çıkan Rolls-Royce Sweptail görünürde satın alınan en pahalı araba ünvanının sahibi durumunda.

Rolls-Royce Sweptail

Para engeli olmasaydı, nasıl bir araba alırdınız? Herhalde çoğu kişi en üst özelliklerle donatılmış Ferrari veya Lamborghini gibi spor otomobil markalarını tercih eder. Diğerleri ise günümüzde oldukça gündemde olan Tesla Model S P100D gibi pratik elektrikli modelleri seçebilir. Ama gerçek finansal duruma bakmadan, muhtemelen herkesin bu hayali yorumlama şekli aynı: Orada bir yerlerde öyle bir araba var ki onu diğerlerinden daha çok istiyoruz. Fakat, zengin biriyseniz bu oyunun bambaşka kuralları var. Ada satın alırsınız, jet ile yolculuk yaparsınız. Görünüşe göre Rolls-Royce’dan kendinize araba dizayn etmesini de isteyebiliyorsunuz. Ortaya çıkan sonuç ise Rolls-Royce Sweptail.

Mayıs ayında Concorso d’Eleganza Villa d’Este İtalya etkinliğinde tanıtılan Sweptail hakkında en azından şirketin hikayesi böyle. Şirketin basın açıklamasına göre, kendisini meraklı ve farklı şeylerin koleksiyoncusu olarak gören çok zengin bir adam, 2013 yılında Rolls-Royce’a gelir ve kendisine özel bir araba yapmalarını ister.

Dört yıllık bir çalışma ve söylenene göre 13 Milyon Dolarlık bir harcamadan sonra ortaya çıkan Rolls-Royce Sweptail görünürde satın alınan en pahalı araba ünvanının sahibi durumunda.

Sweptail’in çoğu tasarım öğeleri 20. Yüzyıl’da şirketin popüler olan Phantom modelleriinden geliyor. Arabanın kapıları 1925 Phantom I’den, gövdesi 1934 Phantom II Streamline Saloon’dan, ve arka görünüşü 1934 Gurney Nutting Phantom II Two Door Light Saloon’dan geliyor.

Tabi herşey eskilerden gelmiyor. Örneğin panoramik cam tavanı sayesinde sürücüsüne tam görüş sağlıyor. Arabanın içerisinde bol bol Paldao ağacından elde edilen parlatılmış doğal ahşap kaplama kullanılmış. Konsolda bulunan analog saatin çerçevesi titanyumdan yapılmış. Orta konsolda şampanya soğutucu ve 2 bardak saklanabilen bir alan bulunuyor. Alıcının isteği üzerine dizüstü bilgisayar için özel bir alan da ayrıca eklenmiş.

İşin özü paranız varsa aklınızdan geçen rüya arabayı istediğiniz gibi sınır koymadan yaptırabilirsiniz. Kısmet diyelim. Belli olmaz. Sizin de şampanya soğutuculu özel yapım bir Rolls-Royce’unuz olabilir.

Rolls-Royce Sweptail

Rolls-Royce Sweptail Rolls-Royce Sweptail Rolls-Royce Sweptail

Rolls-Royce Sweptail

Simple Share Buttons