Sevenhugs akıllı kumanda’nın fiziksel tuşları yerine dokunmatik ekran yerleştirmiş ve hangi cihazı kullanıyorsanız her birine uygun arayüzü karşınıza getiriyor.

Evrensel uzaktan kumandalar uzun zamandır aramızda. Uzaktan kumanda denince hemen aklımızda tuşlar canlanır. Şimdi bildiğiniz kumandaları unutun ve Sevenhugs’ın evrensel akıllı kumandası ile tanışın. Kickstarter’da başarılı bir kampanya süreci geçiren Sevenhugs, daha önce konsept olarak tanıttıkları ürünün bitmiş halini CES 2017’de görücüye çıkardılar.

Sevenhugs Akıllı Kumanda

Dediğim gibi bildiğiniz kumandaları unutun. Bu kumanda fiziksel tuşların yerine dokunmatik ekran yerleştirmiş ve hangi cihazı kullanıyorsanız her birine uygun arayüzü karşınıza getiriyor. Kullanımı gayet basit: kontrol etmek istediğiniz cihaza doğru kumandayı tutun ve cihaza özel kontroller ekranda belirecek. Örneğin, televizyona doğru kumandayı yöneltin ve televizyon ile ilgili tuşlar ekrana gelecek.

Hemen aklınıza şu soru gelebilir. İki cihaz birbirine çok yakınsa ne olacak? Bunun da çözümü var.  Akıllı kumanda cihazları tespit ediyor ve hangisini kullanmak istiyorsanız tek dokunuşla kolaylıkla seçebiliyorsunuz.

Sevenhugs Akıllı Kumanda

Sevenhugs Akıllı Kumanda duvara monte edilen sensörler ile birlikte, cihazın içinde bulunan hareket sensörü, ivmeölçer, cayroskop ve pozisyonunu ve yönünü tespit etmek için pusula gibi ilave sensörler bulunuyor. Kullanıcı ayrıca akıllı telefon uygulamasını kullanarak her cihazın yerini tanımlayabiliyor ve kumanda ne yapacağını biliyor.

Sevenhugs Akıllı Kumanda USB-C ile kendi standında şarj oluyor ve tek şarjın süresi bir veya iki gün kullanım sağlıyor. Duvar sensörleri ise AAA kalem pil ile çalışıyor ve yaklaşık bir yıl kullanılabiliyor.

Daha fazlası için tıkla!
Simple Share Buttons