Sony Xperia Touch kızılötesi sensörleri sayesinde kullanıcının yüzeye dokunuşunu algılıyor ve görüntünün yansıtıldığı yüzeyi dokunmatik bir ekrana çeviriyor.  Xperia Touch projektörü bir Android tablet gibi de kullanabilirsiniz.

Son birkaç senedir Sony evlerde kullanılmak için tasarlanmış deneysel ürünlerinin tanıtımını yapıyor, fakat satışa sunmuyordu. Sonunda, bunlardan biri olan Xperia Touch’ı satışa sunacak. Sony Xperia Touch bir projektör. Fakat bildiğimiz projektörlerden değil. Bu projektör yüzeyleri dokunmatik ekranlara çeviriyor.Sony Xperia Touch

Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) tanıtımı yapılan ürün bir projektörden fazlası. Sony, Xperia Touch’ın aileler için dijital bir merkez olmasını hedefliyor. Sony, etkinlik takvimi, gerçek zamanlı hava durumu bilgisi ve hatırlatma panosu gibi birçok bilgiyi içeren bir kullanıcı arayüzü oluşturmuş. Ayrıca, Xperia Touch’la  Skype üzerinden görüntülü görüşme  yapabiliyor ya da aile fertlerinize videolu notlar bırakabiliyorsunuz (“Seni çok seviyorum”, “Süt almayı unutma” vb. siz ne söylemek isterseniz artık)

Tüm bunların yanında, Xperia Touch’la bir Android tabletten beklediğiniz her şeyi yapabiliyorsunuz. İnternette sörf yapabilir, video ya da slayt gösterileri izleyebilir, Google Play’den uygulama ya da oyun indirebilirsiniz. Ayrıca, PS4’ün uzaktan çalıştırma özelliğiyle de uyumlu. Yani eşiniz oyun konsolunun bağlı olduğu televizyonda filmini izlerken, siz de internet üzerinden, Xperia Touch’da oyununuzu oynayabilirsiniz.  Ben şahsen bu özelliğine bayıldım.

Sony Xperia Touch

Xperia Touch, Sony’nin SXRD olarak isimlendirdiği projeksiyon görüntü teknolojisini kullanıyor. Kızılötesi sensörleri ve 60 fps kamerası sayesinde kullanıcının yüzeye dokunuşlarını ve el hareketlerini algılayabiliyor.  Önümüzdeki baharda satışa çıkacak olan ürünün, önerilen perakende satış fiyatı €1,499, yani yaklaşık 5.900 Türk Lirası.

Daha fazlası için tıkla!
Simple Share Buttons