Sphero Force Band, BB-8 Droid’in hareketlerini basit kol hareketleriyle kontrol etmenize yarayan bileğe takabileceğiniz bir hareket takip cihazı.

Star Wars serisinin en son filmi Force Awakens’ın belki de en çok sevdiğimiz karakterlerinden birisi BB-8 Droid. Oldukça beğeni topladı ki oyuncak robot toplarıyla ün salmış Sphero, BB-8 Droid’i film gösteriminden hemen sonra tüketicilere tanıtmıştı. Sphero oyuncaklarının özelliği bir akıllı telefon uygulamasıyla kullanılabilmesi. Peki asıl soru bu oyuncağı gerçek bir Jedi gibi kullanmak harika olmaz mıydı? Bu isteğimiz de hemen cevap bulmuştu: Sphero Force Band.

Sphero Force Band, BB-8 Droid’in hareketlerini basit kol hareketleriyle kontrol etmenize yarayan bileğe takabileceğiniz bir hareket takip cihazı. Normal şartlarda telefona yüklediğiniz BB-8 kontrol uygulamasıyla kullanabileceğiniz bu oyuncağı artık Jedi yöntemleriyle oynama imkanınız var.

Sphero Force Band

BB-8 ve Sphero Force Band hakkında kısa bilgilerin ardından biz gelelim asıl konumuza. Eğer, BB-8 Droid’iniz ile pek fazla oynamıyorsanız aslında Sphero Force Band’in tek başına pek bir özelliği bulunmuyor. En azından Sphero’nun güç bandını IFTTT otomasyon platformu ile uyumluluk özelliğini barından en son yayınladığı güncellemeye kadar. IFTTT ile entegrasyonu sayesinde nesnelerin interneti dediğimiz internet ağınıza bağlı cihazlarınızı Jedi’lar gibi kullanmanız artık hayal değil. Örneğin, akıllı kapı kilidinizi, klimayı açıp kapatabilir, hatta akıllı telefonunuzu, akıllı saatinizi veya bağlı herhangi bir cihazı kullanmanızı mümkün kılıyor. Güç bandının oyuncak görünüşü sebebiyle dışarıda dolaştığınızda eminim herkes size bakıp gülebilir, ama Jedi olmak için pek de umursamamak lazım.

Sphero Force Band

Sphero Force Band’ın kendisi tüm donanımın içine yerleştiği metal bir kasaya sahip bir akıllı bileklik. Hareket takibi için cayroskop ve ivme ölçer sensörleri bulunan cihaz akıllı telefonlar ile Bluetooth bağlantısı kurabiliyor. Sürekli kullanıldığında 60 dakikalık oyun süresi sunan güç bandının pili, internet bağlantılı cihazlarınızı kullanırken muhtemelen daha uzun süre dayanacaktır. Yanıp sönen RGB LED ışıklar, hoparlör ve dokunsal geribildirim (haptic) diğer özellikleri arasında.

Hayatımızın farklı alanlarında yer bulan nesnelerin interneti kısa zamanda vazgeçilmez bir parçamız olacağa benziyor.

Daha fazlası için tıkla!

 

Simple Share Buttons