Mikro dalga fırında ızgara yapmak kulağa ne kadar saçma gelse de, Tupperware MicroPro Izgara’nın yaptığı tam anlamıyla bu.

Tupperware MicroPro Izgara size mikrodalgada ızgara yapma fırsatı sunuyor. Mangal kadar başarılı olduğundan şüpheliyiz ama iç mekân ızgaraları kadar iş göreceğine inanıyoruz. Bu sayede mikrodalgayı yemek ısıtmaktan, donmuş gıdaları çözdürmekten başka bir amaç için de kullanabiliriz.

Mikro dalga fırında ızgara yapmak kulağa ne kadar saçma gelse de, Tupperware MicroPro Izgara’nın yaptığı tam anlamıyla bu. Bu ızgara’yla etten balığa birçok yiyeceği 20 dakikadan daha kısa sürede pişirebiliyorsunuz. Yiyecekleriniz mangalda pişirilmiş kadar lezzetli olamayabilir ama rahatlık sunduğu bir gerçek.

Tupperware MicroPro Izgara yemekleri mikrodalgalardan koruyup, mikrodalgaları ızgaranın altına ve kapağına yönlendiren paslanmaz çelikten üretilmiş.  Bu da yiyeceğimizin iki yüzünü de aynı anda pişirmenize olanak sağlıyor ve dereceyi 220 C’de sabitliyor.

Izgara’nın boyutları 27.2 x 24.9 x 6.1 cm . İç hacmi ise 1.65 litre. Yani, kalın bir dilim bonfileyi tek seferde pişirebilecek genişlikte.

Tupperware MicroPro Izgara’yı kullanması da çok kolay. Mikrodalga fırına koymadan önce, yiyeceğinizi Tupperware MicroPro’nun ızgarasına yerleştirin ve kapağını kapatın. İki farklı pişirme yöntemi bulunuyor. İlkinde yiyeceğinizi (tavuk, somon, et vb.) koyduktan sonra Tupperware MicroPro’nun kapağını direkt yiyeceğin üstüne koyuyorsunuz ve ızgarada pişiriyorsunuz.  İkinci seçenek ise, güveçte pişirmek. Eğer yemeğinizin üstünün çok kızarmasını istemiyorsanız, Tupperware MicroPro’nun kapağını yuvasına yerleştiriyorsunuz, yemekle kapak arasında bir boşluk oluşuyor. Bu şekilde yiyeceğinizi güveçte pişirir gibi pişiriyorsunuz.

Tupperware MicroPro Izgara’nın satış fiyatı 199 Dolar, yani yaklaşık 715 Türk Lirası.

Daha fazlası için tıkla!
Simple Share Buttons