Xiaomi Mi 6 geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Hem de Samsung Galaxy S8’in işlemcisine, iPhone 7 Plus’ın çift kamera özelliklerine sahip, ancak fiyatı şu sıralar çokça aradığımız türden. En uygun fiyatlı amiral gemisi.

Xiaomi hakkında bilginiz var mı bilmiyorum ama kısaca şöyle tarif edilebilir: “Çin’in Apple’ı”. Xiaomi, yalnızca akıllı telefon sektöründe değil. Aksiyon kamera, akıllı bileklik, akıllı spor ayakkabısı, televizyon veya bilgisayar gibi akılınıza gelebilecek çoğu alanda ürünleri var. Neyse, biz gelelim konumuza: Xiaomi Mi 6 geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Hem de Samsung Galaxy S8’in işlemcisine, iPhone 7 Plus’ın çift kamera özelliklerine sahip, ancak fiyatı şu sıralar çokça aradığımız türden. En uygun fiyatlı amiral gemisi.

Xiaomi Mi 6

Dediğimiz gibi Mi 6 teknik özellik bakımından hiç geride durmuyor. Xiaomi Mi 6 kalbinde Qualcomm’un bu yılki en iyi işlemcisi olan Snapdragon 835 bulunuyor. Güçlü işlemciyi 6GB RAM, 5.15-inç ekran ve 3350mAh büyüklüğünde pil takip ediyor. Kamera konusunda da Apple’ın yaklaşımını örnek alan Xiaomi, 12 megapiksellik çift kamera ile kaliteli fotoğraflar çekmemizi istiyor.

Tasarım anlamında geçtiğimiz yıl çerçevesiz ekran bulunan Mi Mix ile bir hayli ses getiren Xiaomi, aynı tasarım esintilerini Mi 6’da göremiyoruz. Hayranları muhtemelen üzülmüştür. Metal çerçevesi ve kavisli arka cam kasası mavi ve altın renkleriyle öne çıkıyor.

Türkiye’de satışa çıkacak mı bilmiyoruz. Geçtiğimiz yıllarda uluslararası açılım hedefleri bulunan şirketin bu yıl planları değişmiş olacak ki telefonun Avrupa ve Amerika satışı olmayacak. Hedef pazarı olan Çin’de ve Hindistan’da alıcılarıyla buluşuyor olacak.

64GB dahili hafıza bulunan Xiaomi Mi 6, yaklaşık 360 Dolar’dan, 128GB’lik modeli 420 Dolar’dan satışa sunulacak. Ayrıca, arka panelin seramik versiyonu bulunuyor. Sadece 128GB’li modeli bulunan seramik Mi 6 435 Dolar’dan alıcısını bulacak.

Simple Share Buttons